Király Nóra
Király Nóra bloggazda

Anyák prés alatt, avagy jelentés a lakásajtók mögül

Kedves Világ! Előttünk, kisgyerekes anyukák előtt több mint két hónapja becsukódott a világ kapuja, bezárva élünk március 16-a óta. Két hónapja mackónadrágban és tini korunkból velünk maradt, kinyúlt pólókban éljük mindennapjainkat.

Sminkelni is elfelejtetünk lassan, és a magas sarkúban járástól is elszokott a lábunk. Van, hogy délben eszmélünk rá, hogy még hálóingben vagyunk és hogy reggeli kávénk is ott hűlt ki a konyhapulton. Mi tagadás, zúg már a fejünk a három műszaktól és attól, hogy éjszakába nyúlóan dolgozunk: ellátjuk a családot, segítjük a gyerekek tanulását és közben megpróbálunk a távolból helyt állni munkahelyeinken. Most végre megtapasztalhattuk, hogy milyen remek dolog a home office, csak éppen 1-2-3-4-5 gyerek mellett, napközben nehezen megvalósítható. Egy biztos, a megosztott figyelem, az egyszerre több fronton való helytállás terén hihetetlen tapasztalatokat szereztünk a karantén alatt.


Király Nóra
Király Nóra bloggazda

Internet te csodás!

Napjainkban, internet nélkül, már el sem tudjuk képzelni életünket. A világhálóra lépünk fel, ha új receptet keresünk a vacsora elkészítéséhez, jelmezötleteket keresünk az ovis farsanghoz, vagy szeretnénk megnézni az ügyeletes patika címét. Mivel gyermekeim versenyszerűen síelnek, így a téli edzőtáborok alkalmával a tanulnivaló és a lecke szintén online érkezik. Most a világjárvány során természetesen nap mint nap az internet segítségével kapják a tanulnivalót, illetve a mindennapokban én is sokat használom a munkám során.

Kevesen tudják, de az internet gyökerei az 1960-as évikig nyúlnak vissza, amikor a katonai fejlesztések elkezdtek átszivárogni a civil szférába. Széles tömegek számára azonban csak az 1990-es évek elején közepén kezdett elérhetővé válni a http és a World Wide Web robbanásszerű megjelenésével és az internetszolgáltatás elterjedésével. Ekkor már nem csak a postától vártuk a levelet, hanem izgatottan léptünk az e-mail fiókunkba is – amikor internethez jutottunk -, hogy megnézzük, milyen rég nem látott baráttól, családtagtól kaptunk online levelet. Május 18-a az Internet Világnapja Magyarországon, a világ többi részén Az információs társadalom világnapjának részeként egy nappal korábban, május 17-én tartják a világnapot.


Király Nóra
Király Nóra bloggazda

Ne féljünk! Digitális tanulás a mindennapokban

Minden szülőt sokkoltak az elmúlt napok eseményei. Csak kapkodjuk a fejünket. Jómagam egy hete még javában tervezgettem a nyarat és azt hogy, hogyan alakul a tanév hátralévő része síelés szempontjából. Múlt szombaton még tiroli házakat nézegettem, ahol nyáron esetleg sokat tudnak majd síelni a gyerekeim és esetleg németül tanulni. És aztán hét elejétől napról napra kezdett bennem tudatosulni, hogy itt nagy baj lesz. Hogy lemaradunk az év legjobban várt versenysorozatáról, mert nem tudunk kiutazni Ausztriában csak, ha hazajövetel után vállaljuk a kéthetes önkéntes karantént. Hogy le kell mondanunk az április 16-ára tervezett Lelki Egészség Estünket, de még a május 2-i Anyák napi ünnepségünket is. Hogy az oly régóta tervezgetett nyári táboraink is veszélybe kerülnek. Hogy be kell zárnunk a nemrég nyitott Ficsak Családi Központot. Hogy vége a moziba, színházba járásnak, és már az edzőterembe se mehetünk le nyugodt szívvel. Aztán tegnap este jött a hír: bezárnak az iskolák is.

Örülhetünk, hogy a Magyar Kormány időben felelős döntést hozott, hiszen már a 20. regisztrált megbetegedésnél meghozta azt a drasztikus döntést, amivel maximális előrelátásról és gondosságról tett tanúbizonyságot. Örülhetünk annak is, hogy 2015-ben Orbán Viktor miniszterelnök Európában egyedüliként kerítést építetett a keleti határainkhoz megállítva ezzel az illegális bevándorlók bejövetelét az országba. Gondoljunk csak bele, mi lenne ma Magyarországon, ha szabadon jönnének-mennének a különböző, azonosíthatatlan nemzetiségű emberek.