Vajon milyen érzések kavarogtak, kavarognak bennük most is, amelyeknek csak egy részét merik, tudják, akarják megfogalmazni. Milyen félelem és mennyi kérdés, amelyet feltenni se tudnak, talán a megfelelő szavakat se ismerik hozzá.
De a gyerekek olvasatában, akárcsak nálunk: sarkaiból fordult ki a világ. Egy pillanat alatt változott meg, alakult át mindaz, amit ismertek, megszoktak, amely mentén zajlottak a mindennapok. És nem csak a rutin elvesztését kellett, hogy átvészeljék – a gyerekek e területen rugalmasak – hanem alapvetések vesztek oda.
1991. június 27-én, majdnem 20 éve rendezték meg először a Cukorbetegek Világnapját. Ez a betegség nemcsak az időseket érinti, hanem a fiataloknál és gyermekkorban is kialakulhat és igen komoly szövődményekkel járhat. A genetikai kódjainkon ugyan változtatni nem tudunk, de ha odafigyelünk az életmódunkra, akkor a betegség kialakulásának esélyeit csökkenthetjük, illetve megjelenését késleltethetjük.
Mi nők azt gondoljuk, elég erősek vagyunk ahhoz, hogy nőként egyedül is helyt álljunk a család megtartásában, és ez részben igaz is. Az élet teremthet olyan helyzeteket, amikor ezt be is bizonyítjuk és akár emberfeletti erőfeszítésekre is képesek vagyunk.
Június 5. napja 1972 óta a környezetvédelem világnapja. Az ENSZ ekkor tartotta meg az első környezetvédelmi világkonferenciát, amelyet azóta, minden évben, más-más országokban rendeznek meg. A konferencia célja évről-évre, hogy felhívja a figyelmet a környezetszennyezés következményeire, valamint hogy az országok együtt gondolkodjanak és közösen cselekedjenek a környezet megóvásának érdekében.